Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-03

Szkoła w Swarzędzu rozbudowana za 17 mln złNiespełna rok trwała rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu.

Dzięki gminnej inwestycji, kosztującej ok. 17 mln złotych, uczniowie swarzędzkiej „Dwójki” zyskali bardzo dobre warunki do nauki. - Ta rozbudowa przeprowadzona została bardzo sprawnie, a nowa część szkoły na pewno spodoba się wszystkim i będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom. Nowe sale lekcyjne wraz z zapleczem, nowa, obszerna i znakomicie wyposażona sala gimnastyczna, zewnętrzne boiska, piękny plac zabaw dla najmłodszych – wszystko to było bardzo potrzebne – podkreśla Marlena Adolp, dyrektor SP 2.
Jak podkreślił burmistrz Szkudlarek, inwestycje oświatowe to jeden z priorytetów swarzędzkiego samorządu, za co należą się słowa uznania także dla wszystkich burmistrzów i radnych poprzednich kadencji. – Modernizacji i rozbudowie poddane zostaną następne swarzędzkie obiekty oświatowe, do czego już się przygotowujemy – powiedział burmistrz.
Rozbudowana „Dwójka” poświęcona została przez księdza Szymona Likowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu. Goście, wśród których byli m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty Zbigniew Talaga, radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu, sołtysi, przedstawicieli swarzędzkich instytucji i jednostek organizacyjnych oraz, oczywiście, rodzice uczniów „Dwójki”, zwiedzając rozbudowaną i odmłodzoną szkołę podkreślali, że jest ona teraz nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale po prostu ładna i przyjazna...

FOT. ARCHIWUM UMIG SWARZĘDZ


Tagi:
Edukacja, Swarzędz
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5
 - 6
 - 7
 - 8