Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-06-22

W Czerwonaku powstaje kolejne miejsce wypoczynkuNa skwerze Jana Pawła II w Koziegłowach (gmina Czerwonak) rozpoczęła się budowa Alei Zdrowia, która połączy skwer z targowiskiem.

Celem inwestycji ma być stworzenie spójnej przestrzeni publicznej. Aleja prowadzi z przebudowanego targowiska na projektowany skwer. Zgodnie z projektem, m.in. przy alei ustawione zostaną innowacyjne ławki – każda z ławek przy krótszej krawędzi posiada ażurowe, zamocowane w gruncie metalowe podwyższenie, umożliwiające wygodne położenie torby z zakupami. Ponadto każda ławka wyposażona będzie w gniazdko elektryczne umożliwiające doładowanie telefonu. Dodatkowo ustawione zostaną tablice ze zdjęciami warzyw i owoców, propagujące zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie, opisujące rolę konkretnych warzyw i owoców dla zdrowia człowieka i zachęcające do wizyty na targowisku.
Skwer będzie oświetlać 20 lamp fotowoltaicznych oraz dodatkowo lampy LED wbudowane w ścieżki z możliwością płynnej zmiany koloru i podświetlenia.
O bezpieczeństwo mieszkańców zadbają kamery jako solarny system monitoringu, innowacyjny na salę województwa wielkopolskiego.
Powstanie też strumyk z zamkniętym obiegiem wody i podświetleniem ledowym. Graficzna tablica „Niebo nade mną”, będzie dawać pogląd na widok nocnego nieba dla gminy Czerwonak w poszczególnych miesiącach w ciągu roku z opisem i ciekawostkami oraz wskazówkami jak obserwować niebo. W nawiązaniu do hasła „Czerwonak – Zobacz Więcej” luneta przy tablicy, umożliwi obserwację nieba.
Projekt otrzymał dofinansowanie z działania: „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Tagi:
Czerwonak, Estetyka przestrzeni
 - 1
 - 2