Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-05-05

Maseczki dla szamotulskiego szpitalaW końcu kwietnia, w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły podpisano list intencyjny, w którym firma Ster deklaruje przekazanie Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach darmowych 10 tys. sztuk maseczek ochronnych.

Firma Ster już na początku epidemii rozpoczęła produkcję maseczek dla służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Teraz Ster Instytut i Ster Sp. z o.o. zadeklarowały dostarczenie Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach aż 10 tys. sztuk maseczek. Są to profesjonalne maseczki wielokrotnego użytku. Ich projekt opracowano w firmowej placówce naukowej współpracującej z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.
– Przekazane na rzecz szpitala maseczki podniosą poczucie bezpieczeństwa personelu i pacjentów. Dzięki współpracy z firmą Ster będziemy mogli działać profilaktycznie przeciw COVID-19 w szerszym wymiarze, przekazując maseczki innym podmiotom. Dziękujemy! – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego Remigiusz Pawelczak, a starosta szamotulski Beata Hanyżak dodaje:
– To powód do radości i podziękowań, że w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, kolejna firma zlokalizowana na terenie Powiatu Szamotulskiego dostrzega potrzeby i udziela konkretnego wsparcia na rzecz pacjentów i personelu szamotulskiego szpitala.
Zgodnie z umową maseczki do szpitala będą dostarczane regularnie, zależnie od potrzeb i możliwości produkcyjnych firmy Ster. Akcja zakończy się w połowie czerwca 2020 roku.
Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek: – Bardzo się cieszę, że współpraca firmy Ster z gminą i powiatem przynosi takie efekty. To bardzo konkretne wsparcie i fantastyczny przykład dla nas wszystkich. Wzajemnie sobie pomagamy w tym trudnym czasie, a skala pomocy nie zależy tylko od możliwości. Najważniejsza jest chęć jej niesienia. Bardzo dziękujemy prezesowi i wiceprezesowi Zarządu firmy Ster Sp. z o.o. Maciejowi i Beacie Szymańskim.

FOT. UMiG SZAMOTUŁY
Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1