Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-10-22

Rozbudowa bazy transportowej w Garbach - umowa podpisanaGmina Swarzędz rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę bazy transportowej w Garbach. Inwestycja otrzyma dofinansowanie ze środków UE i będzie realizowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Gmina podpisała umowę z wykonawcą.

Baza mieści się w Garbach przy ul. Transportowej 1 i stanowi zaplecze swarzędzkiej komunikacji publicznej. Wykonawcą robót budowlanych będzie firma CONSTRUCTO Sp. z o. o. Sp. k. z Rogówka, która podjęła się tego zadania za 6.187.000 zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi prawie 3,3 mln zł. Termin wykonania inwestycji ustalono na 210 dni.
Rozbudowa bazy transportowej w Garbach (obok przebudowy ul. Transportowej, przebudowy ulicy Średzkiej i budowy węzła przesiadkowego w Paczkowie oraz zakupu 7 autobusów hybrydowych) realizowana będzie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 (Oś Priorytetowa 3 - Energia, Działanie 3.3 - Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałanie 3.3.3 - Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania.
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4