Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-04-29

Maj, miesiąc pełen wydarzeńW maju bogaty program interesujących wydarzeń nie ogranicza się tylko do tak zwanego długiego weekendu. Wręcz przeciwnie – przez cały miesiąc na terenie metropolii Poznań dzieje się naprawdę wiele.

Szczególnie interesująco zapowiada się pierwszy weekend miesiąca. Wtedy to odbędzie się kolejna edycja akcji „Poznań za pół ceny”, w czasie której dziesiątki atrakcji w Poznaniu i okolicy będzie dostępnych za 50 proc. regularnej ceny lub całkowicie bezpłatnie. W akcji uczestniczą zarówno placówki muzealne, parki rozrywki i edukacji, jak i obiekty rekreacyjne. Warto pamiętać również o bogatej ofercie wycieczek z przewodnikiem. Jedną z bardziej emocjonujących propozycji rekreacyjnych jest zjazd tyrolski ponad korytem rzeki Wełny w Parku Linowym Adrenalina w Obornikach, który w maju otwiera swe podwoje po zimowej przerwie. Przy okazji wizyty w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki można zgłosić swoją propozycję na imię dla „mieszkającego” tam strażaka. Spośród atrakcji wokół Poznania do akcji włączyło się też Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”, Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie, Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, Wioska Indiańska w Łopuchówku oraz dwa nowe obiekty w Śremie: ośrodek paintballu laserowego Dystrykt Laser Tag i park trampolin Jump Space. Pierwszy weekend miesiąca to również majówka w Rogalinie, z jarmarkiem regionalnym i międzynarodowymi zawodami psów pasterskich, oraz Józefinki – święto patrona Swarzędza – ze spotkaniem Józefów, Festiwalem Smaków Świata oraz grą miejską Mebloberek.
Maj to świetny czas na odwiedziny Kórnickiego Arboretum, gdzie można podziwiać kwitnące magnolie, azalie i różaneczniki. To właśnie o Kórniku, a nie Saskiej Kępie mogłaby śpiewać Maryla Rodowicz, ponieważ tutejsza imponująca kolekcja bzów (lilaków) nie ma sobie równych w całej Polsce. Drugi weekend miesiąca warto zarezerwować na wizytę na Szreniawskim Festiwalu Piwa w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Tydzień później miłośników wydarzeń kulturalnych czeka trudny wybór wśród wielu propozycji kolejnej edycji Nocy Muzeów (na liście znalazła się między innymi oferta dwóch sąsiadujących atrakcji z Pobiedzisk: Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego oraz Grodu Pobiedziska). Ukoronowaniem bogatego programu majowych wydarzeń jest Obornicki Zlot Fiata 126, przyciągający co roku licznych fanów popularnego malucha.

Piotr Basiński
PLOT


Tagi:
Rodzina i zdrowie, Sport i rekreacja
 - 1