Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-02-21

Wizyty studyjne uczniów z gminy SwarzędzW ramach trwającej I edycji Projektu „Mój zawód - moja przyszłość", mającego na celu wsparcie uczniów z terenu gminy Swarzędz w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej, chętni uczniowie klas III gimnazjalnych i VIII szkół podstawowych uczestniczyli w wyjazdach studyjnych do okolicznych zakładów.

Jednym z założeń przeprowadzonych wycieczek było umożliwienie młodzieży zapoznania się ze specyfiką pracy w poszczególnych branżach, a także z kwestiami dotyczącymi zarządzania oraz prowadzenia małych i dużych firm.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie młodzieży poszczególnymi wyjazdami, odbyło się aż 56 tego typu wycieczek. Uczniowie bardzo chwalili profesjonalny sposób prowadzenia zajęć przez poszczególne firmy. Wielokrotnie uczestnicy Projektu mogli nawet na ochotnika wcielić się w rolę pracownika danego zakładu i osobiście spróbować swoich sił w danym zawodzie. Dało im to niepowtarzalną okazję do weryfikacji pewnych wyobrażeń na temat określonego stanowiska pracy.
Wyjazdy udało się zorganizować dzięki współpracy i życzliwości takich firm jak: Piórex S.A. w Swarzędzu, Fabryka Armatur „Swarzędz" sp. z o.o. w Rabowicach, SKF Polska S.A. w Poznaniu, Instytut Pojazdów Szynowych „Tabor" w Poznaniu, Zakład Mechaniki Maszyn Metek w Swarzędzu, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego w Kruszewni, Restauracja „Między nami” w Paczkowie, Volkswagen Zakład 3 w Poznaniu i Zakład 4 w Rabowicach, Trak PP-H Sp. z o.o. w Swarzędzu, Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Garbach, Utal sp z o.o. w Gruszczynie, Szpot sp. z o.o. w Swarzędzu, Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie, Imperial Logistics sp. z o.o. w Rabowicach, Colian sp. z o.o. w Kostrzynie.
Równolegle do wyjazdów do firm, w ramach Projektu „Mój zawód moja przyszłość”, we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zorganizowano 6 terenowych warsztatów doradczych dedykowanych specjalnie dla uczniów z terenu Gminy Swarzędz. Uczestniczyło w nich 193 uczniów klas III gimnazjalnych i VIII szkół podstawowych. Podczas zajęć uczniowie między innymi poznali zasady projektowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zapoznali się z ofertą edukacyjną UAM i wzięli udział w grze terenowej. Wizyta na uczelni była także okazją do spotkań ze studentami z Wydziału Studiów Edukacyjnych.


Załączniki:
wizyty 1.jpeg [233.20 KB]
wizyty save_20190220_073916.jpeg [189.45 KB]
wizyty Solaris2.jpeg [181.17 KB]


Tagi:
Edukacja, Swarzędz
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5