Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-02-21

Darmowe Wi-Fi w SzamotułachW Szamotułach pojawią się miejsca, w których będzie można bezpłatnie korzystać z sieci www. Projekt zostanie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Informacja o zakwalifikowaniu szamotulskiego wniosku o finansowanie bezpłatnego dostępu do internetu dotarła do urzędu 11 grudnia 2018 roku. Wniosek złożony w ramach konkursu „WiFi4EU” do Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci Komisji Europejskiej został pozytywnie oceniony i wybrany do finansowania. Pomysł polega na zapewnieniu dostępu do bezpłatnego sygnału w przestrzeniach publicznych, gdzie nie ma podobnych ofert.
Na realizację projektu Urząd Miasta i Gminy Szamotuły otrzyma 15 tysięcy euro. Zakłada on zainstalowanie odpowiednich urządzeń i zapewnienie bezpłatnego sygnału przez trzy lata. Oczywiście sygnał nie pozwoli na internetowe szaleństwa ale jego poziom zapewni płynny dostęp do stron www. W Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły trwają prace projektowe – to ostatecznie one określą zasięg sygnału. – Zakładamy, że bezpłatny sygnał dostępny będzie w obrębie centrum Szamotuł. Oczywiście wcześniej, prawdopodobnie w marcu, przeprowadzimy konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji nadajników. Otrzymaliśmy już od mieszkańców pierwsze, jeszcze nieoficjalne propozycje. Ale sprawa nie jest prosta, ponieważ swoje stanowisko odnośnie lokalizacji musi wyrazić konserwator zabytków. Jeżeli wszystkie procedury przebiegną zgodnie z planem, to sygnał powinien być dostępny w połowie tego roku – mówi Marcin Piechocki, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Funduszy Pomocowych.


Tagi:
Szamotuły
 - 1