Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-02-05

Rekordowy rok w Kolejach WielkopolskichW 2018 roku spółka Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., przewoźnik pasażerów w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, uruchomiła ponad 70 tys. pociągów, które przewiozły prawie 11 mln pasażerów, tj. o ponad 2 mln pasażerów więcej aniżeli w roku 2017.

W ubiegłym roku pociągi Kolei Wielkopolskich pokonały łącznie ponad 5 milionów kilometrów na 11 liniach w województwie wielkopolskim. Bezpośredni wpływ na wzrastającą popularność pasażerskiego transportu kolejowego miało uruchomienie połączeń w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Przypomnijmy, w czerwcu ubiegłego roku nastąpiło zwiększenie liczby połączeń na trasach położonych wzdłuż czterech linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego, tj. Poznań Główny – Grodzisk Wielkopolski, Poznań Główny – Wągrowiec, Poznań Główny – Nowy Tomyśl, Poznań Główny – Jarocin. We wrześniu do grona gmin uczestniczących w projekcie dołączył Swarzędz.
Kolejnego wzrostu liczby pasażerów można spodziewać się w tym roku, ponieważ na czerwiec planowane jest włączenie do systemu PKM połączeń kolejowch na linii Poznań – Gniezno, natomiast w drugiej połowie roku planuje się przedłużenie linii, która obecnie kończy się w Swarzędzu, do Kostrzyna.

Tagi:
Infrastruktura transportowa, Poznańska Kolej Metropolitalna, Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1